Fanshop Tickets
Fanshop Tickets
magazine_ahmadi_februari

El Ahmadi: ‘Heel Feyenoord is hongerig naar succes’

Karim El Ahmadi keerde deze zomer na twee jaar bij Aston Villa terug bij Feyenoord. Zijn rentree in Rotterdam verloopt voor de deze week dertig jaar geworden middenvelder tot dusver voor een groot deel zoals gehoopt, zo vertelt hij in een interview in Feyenoord Magazine. De nieuwe editie van het officiële clubmagazine valt deze week op de mat bij alle leden van Het Legioen. El Ahmadi nam deze week zelf het eerste exemplaar in ontvangst in De Kuip.

Waarom wilde je deze zomer zo graag terugkeren bij Feyenoord?
‘Die wens had ik al langer, al was ik tot begin augustus helemaal niet bezig met een vertrek bij Aston Villa, want ik speelde daar alles. Daardoor dacht ik er eerlijk gezegd helemaal niet over na om al op zo’n korte termijn terug te keren, maar dat veranderde toen Fred Rutten bij Feyenoord had getekend. Toen dacht ik: er kan daar wel eens iets moois gaan gebeuren. Daarbij speelde ook de warmte die ik altijd heb gevoeld bij Feyenoord een rol, het voelde goed en vertrouwd om hier terug te keren.’

Heb je bij Feyenoord gevonden wat je zocht?
‘Ja, het afgelopen half jaar is ongeveer verlopen zoals ik dat voor ogen had. Iedereen bij Feyenoord is heel hongerig naar succes. Zelf merk ik dat ik me nog verder kan ontwikkelen, ook al ben ik al 30. Toen ik jong was, dacht ik: wie kan mij nog wat leren als ik die leeftijd heb? Nu ervaar ik dat ik op mijn 30ste nog heel wat kan leren van mijn ploeggenoten en de technische staf. Je moet je als voetballer altijd blijven ontwikkelen, bijvoorbeeld door je eigen doelstellingen naar boven te blijven bijstellen. Zelf wil ik bijvoorbeeld meer scoren en meer assists gaan geven, steeds belangrijker worden voor het team en mijn verantwoordelijkheid pakken als ervaren speler. In die zin maak ik nu echt weer een volgende stap in mijn carrière. Ook dát noem ik ontwikkeling.’

Die ontwikkeling is ook te zien in jullie manier van spelen.
‘Onder Ronald Koeman hadden we ook een duidelijke speelwijze, maar wel een andere dan die we nu hebben. In de jaren vóór Koeman was vaak het idee: we gaan druk zetten op de tegenstander en dan zien we het wel. Dit seizoen zie je echt een duidelijke lijn in ons spel, met name aan de bal. Dat is ook de speelwijze waarin ik het beste tot mijn recht kom en dat geldt denk ik voor meerdere spelers in ons team. Wij kunnen wedstrijden makkelijk domineren. Dat is een andere manier van spelen dan Feyenoord gewend was.’

Hoe is de trainer ermee bezig om deze speelwijze erin te slijpen?
‘Door veel met spelers te praten over wat ze in het veld moeten doen. Ook tijdens trainingen maakt deze trainer duidelijk welke situaties goed gaan en welke niet. Uiteindelijk weet daardoor iedereen waar hij aan toe is. Ook de jongens die niet in de basis staan weten wat er van hen wordt verwacht op het moment dat ze in het veld komen.’

Vorig jaar al zei je dat je graag de lessen uit de Premier League zou willen overbrengen op de spelers van Feyenoord. Ben je daar nu mee bezig?
‘Ja, ik probeer vooral de winnaarsmentaliteit uit Engeland over te brengen. In Engeland blijven spelers gáán, ook als ze achter staan of als het even niet loopt. Wat ik met eigen ogen in de Premier League heb gezien, is een groot verschil met de mentaliteit in de Eredivisie. Dat is ook begrijpelijk, want in Nederland spelen veel jongens van achttien of negentien, terwijl je in Engeland pas begint door te breken als je 23 of 24 jaar bent. In dat opzicht is het in elk geval goed dat ons team dit seizoen al meemaakt hoe het is om voor een langere periode twee wedstrijden per week te spelen. Dat nemen die jongens allemaal mee mochten ze later naar het buitenland gaan, terwijl ook Feyenoord hier op korte termijn profijt van gaat hebben.’

Het volledige interview met Karim El Ahmadi lees je deze maand in Feyenoord Magazine. In het officiële clubmagazine wordt verder onder meer uitgebreid teruggeblikt op het trainingskamp in Dubai, lees je over een ontmoeting tussen Gerard Meijer en Gaston Taument, is een fraaie fotoreportage te vinden over Feyenoord-liefdes en wordt op bijzondere wijze vooruitgeblikt naar de dubbele ontmoeting met AS Roma in de Europa League.

Feyenoord Magazine valt deze week op de mat bij alle leden van Het Legioen en is daarnaast los in de winkel verkrijgbaar voor € 3,99. Nog geen lid van Het Legioen? Sluit je dan aan via www.feyenoord.nl/hetlegioen